wczytywanie treści
Aktualności
01-10-2017
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w poniedziałek: wsp. Św. Aniołów Stróżów
- w środę: wsp. Św. Franciszka Asyżu
- w czwartek: Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej
- w piątek: wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, Zak.
- w sobotę: wsp. Św. NMP Różańcowej

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. ze  Szkoły nr. 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół.
 
3. Natomiast spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. z Zespołu Szkół Katolickich – 15 października również o godz. 12:00.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. O odmawianie codziennego różańca prosiła nas Matka Boża w objawieniach w Fatimie, których 100–lecie obecnie przeżywamy.
W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie  każdego dnia o godz. 17:30, z wyjątkiem najbliższej soboty ze względu na I sobotę miesiąca różaniec o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodzież.

5. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Wypominki to sprawdzian naszej pamięci i wdzięczności. To dar naszego serca. Potraktujmy tę modlitwę z należytą powagą i pobożnością, jako wyznanie naszej wiary i świadectwo miłości wobec bliskich, którzy odeszli już z tego świata i oczekują naszej duchowej pomocy.
Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.
Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:20 będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku. Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.
Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na nowy 2018 rok.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy o szczególnej modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
W piątek spowiedź rado od godz. 6:45 oraz popołudniu od godz. 17:30.
W sobotę Modlitwa różańcowa oraz  Msza Święta w int. Kół Żywego Różańca o godz. 9:00.
7. W najbliższą sobotę organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Planowany wyjazd z przed Katedry o godz. 8:00, powrót około 17-18. Osoby, które jeszcze nie podały swojego numeru pesel proszone są, aby uczynić to dzisiaj.  

8. Jak słyszeliśmy w czytanym dziś liście KEP, za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski, podczas którego zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Natomiast centralnym wydarzeniem i podsumowaniem Dnia Papieskiego w naszej diecezji będzie Koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Katedry na tę ucztę duchową i kulturalną. O godz. 18:00 Msza Św. dziękczynna za dar św. Patrona. 18:30 Koncert Papieski.  Wstęp wolny. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, w którym min.: W domu najlepiej – z czego jako Polacy możemy być dumni?; Modlitwa w czasach próby – dlaczego różaniec jest dla chrześcijan modlitwą tak ważną, że jeden z papieży poświęcił mu aż 11 encyklik?; Dzieci z nieba – dlaczego Bogu tak bardzo zależy na życiu każdego człowieka od poczęcia?; porada prawna: wypadek przy pracy.  Jest również nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Ex Catedra”

10. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy 8 października (niedziela) na krótkie spotkanie do plebanii po Mszy św. o godz. 12.00.

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże!