wczytywanie treści
Aktualności
26-11-2017
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli: Wiktor Awiżeń i Krystyna Bracke. Przeżywającym żałobę - Rodzinom i Przyjaciołom - składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek...

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w czwartek: Święto Św. Andrzeja Ap.

3. W tym tygodniu Pan Kościelny Rafał uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli także nabyć przy wyjściu z katedry u Pana Sebastiana - opłatki i świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są w cenie 5 i 15 złotych. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano od godz. 6:45 oraz po południu od godz. 17:30. W sobotę Różaniec i Msza Święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00

5. W najbliższą sobotę 2 grudnia zapraszamy wszystkich do katedry na godz. 17:00 na uroczyste I Nieszpory Adwentu rozpoczynające nowy Rok Liturgiczny. Na zakończenie Liturgii zostaną poświęcone wieńce adwentowe.

6. Spotkanie Rodziców wraz z Dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się w następujących terminach:
Szkoła Podstawowa nr 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół – 3 grudnia o godz. 12:00;
Zespół Szkół Katolickich – 10 grudnia o godz. 12:00

7. Za tydzień w niedzielę na godz. 12:00 zapraszamy kandydatów z gimnazjum pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej - spotkanie w plebanii.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w którym wśród wielu ciekawych artykułów znajdziemy min. Więcej niż grabież – Na 318 kościołów w diecezji włocławskiej Niemcy podczas okupacji zamknęli 300, a 17 zburzyli. Skalę niemieckich zniszczeń i grabieży w Polsce przedstawia Anna Jagodzińska. Jest jeszcze nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra”.
 
9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia, niech Jezus Chrystus, króluje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!