wczytywanie treści
Aktualności
03-12-2017
I NIEDZIELA ADWENTU

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w czwartek: wsp. Św. Ambrożego BDK;
- w piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
2. Wczoraj uroczystymi nieszporami rozpoczęliśmy czas Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Zapraszamy w tym świętym czasie do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek – popołudniu – o godz. 18.00;
w czwartek i sobotę – rano – o godz. 7.00.
3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć u Pana Sebastiana – opłatki na stół wigilijny. Składana przy tej okazji ofiara jest podziękowaniem Panu Kościelnemu za jego pracę w naszej parafii.  Są także dostępne świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin
4. Spotkanie Rodziców wraz z Dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się w następujących terminach:
Szkoła Podstawowa nr 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół – 3 grudnia o godz. 12:00;
Zespół Szkół Katolickich – 10 grudnia o godz. 12:00
Również 10 grudnia zostaną poświecone łańcuszki z medalikami.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy kandydatów z gimnazjum pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania.
6. Spotkanie organizacyjne osób  przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dorosłych (16.12.) odbędzie się 15 grudnia po Mszy Św. o godz. 18:00.
7. Od piątku w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Kan. Władysław Waszak – proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Kole. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa i przeżycia duchowego tego świętego czasu.

Plan rekolekcji:


PIĄTEK 08 GRUDNIA
18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich


SOBOTA 09 GRUDNIA
  8.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich
10.00 – Msza święta z nauką dla chorych (sakrament namaszczenia chorych)
18.00 – Msza święta z nauka dla wszystkich


NIEDZIELA 10 GRUDNIA
  7.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich
  8.30 – Msza święta z nauką dla wszystkich
10.00 – Msza święta (kazanie kanonik kapituły katedralnej)
12.00 – Msza święta z nauką dla dzieci
18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

Spowiedź w sobotę pół godziny przed każdą Mszą Św.

Podczas rekolekcji w sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w którym wśród wielu ciekawych artykułów znajdziemy odpowiedź - Co zrobić, żeby dobrze przeżyć Adwent. Jest także nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Ex Cathedra” w którym znajdziemy plan rekolekcji i rozkład na pierwszy tydzień wizyty duszpasterskiej. Jest również rozwiązanie quizu biblijnego, który wygrała Pani Mariola Kleczewska – serdecznie gratulujemy! I jednocześnie zapraszamy do dalszej zabawy która ma nas jeszcze bardziej rozkochać w Słowie Bożym.
9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia, niech rozpoczęty adwent stanie się dla nas czasem wzrastania w świętości.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże!