wczytywanie treści
Aktualności
31-12-2017
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY


1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp.: Henryk Ciesielski i Eugeniusz Żuchowski. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny, jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego, dlatego wieczorowa Msza Św. połączoną z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym będzie o godz. 16:00 na którą w sposób szczególny zapraszamy rodziny osób zmarłych które miały pogrzeb w naszej parafii w mijającym roku kalendarzowym. Będziemy polecać tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa bardzo prosimy, aby po wyczytanym nazwisku zmarłego, podczas śpiewu „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”, ktoś z bliskich zapalał świecę, która będzie już wcześniej przygotowana, jako symbol wiecznej światłości.
Zniczy nie przynosimy ze sobą!!!

3. Jutro  1 stycznia 2018 roku - w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Św. o godz. 8:30, 10:00, 12:00, i o 18:00.

4. W sobotę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu dokonamy poświęcenia kadzidła i kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele misyjne.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego to także tradycja Orszaku Trzech Króli, na który zapraszamy wszystkich którzy chcą zamanifestować swoją wiarę, krocząc z radosnym śpiewem kolęd i pastorałek, ulicami naszego miasta. To wydarzenie ma zasięg ogólno miejski, dlatego prosimy o włączenie się wszystkie wspólnoty parafialne naszego miasta, zarówno duszpasterzy jak i wiernych.
Orszak będzie miał następujący przebieg:
Z każdej parafii wymarsz indywidualny
O godz. 11:20 na placu Wolności wspólne kolędowanie, następnie o godz. 11:40 przejście ulicami: 3 Maja, Cyganka, Plac Kopernika, i Plac Katedralny. Po dojściu w Katedrze zostaniemy przywitani przez Pasterza Diecezji. O godz. 12:00 rozpocznie się Msza Św., a po jej zakończeniu tradycyjnie zapraszamy na ciepłą niespodziankę na placu katedralnym.  

6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Duszpasterze przybędą do domów swoich parafian, by przynieść Boże błogosławieństwo.
Kolędę w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 15:30,
a w sobotę od godz. 9:00.

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

Wtorek 02.01 – od godz. 15:30  - ul. Solna, Rzeczna i Toruńska 49a
Środa 03.01. - od godz. 15:30 – ul. Wieniecka 12 i Zdrojowa
Czwartek 04.01. - od godz. 15:30 – ul. Wojska Polskiego 18c (osiedle) i Lunewil 5 i 7
Piątek 05.01 - od godz. 15:30 – ul. Biskupia, Łazienna, Lunewil (2,3,3a) Lunewil za ul. Okrzei i ul. Okrzei
Poniedziałek 08.01. - od godz. 15:30 – Wojska Polskiego bez numerów 18c i 35.

7. Podczas trwania kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”

9. Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem

Szczęść Boże!